Thor Marine S.A.

shipping supplies

ship repair

lashing

ship supply
ebulten E-Bülten

Sandıklama - Kasalama Hizmeti

Hem konteyner taşımacılığında, hem de gemi taşımacılığında ihtiyaç duyulan hizmetlerden bir tanesi olan kasalama ve sandıklama, ürünlerin karşı tarafa sorunsuz ulaştırılabilmesi açısından önem arz etmektedir.Kullanım oranı ve türü ne olursa olsun her tür taşımacılık faaliyeti doğal olarak tehlikeler barındırmaktadır.Taşıma, nakletme ve boşaltma işlemleri sırasında oluşabilecek belli başlı zararları indirgemek için geliştirilen yöntemler çeşitlilik arz etmektedir.Günümüzde kullanılan yöntemlerden birisi de nakledilecek ürünleri kasalama ve sandıklama yöntemiyle koruma altına almaktır. Bu yöntemin ana getirisi dış etkenlere karşı etkim koruma sağlaması ve sahip olduğu şekil açısından istifleme bakımından daha verimli sonuçlar vermesidir.Sandıklama, istenilen her ölçüde yapılacak olan sandıklama işleminde V-Pack , Osb ve Kafes sandık adı altında farklı ahşap malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen sandıklama sistemlerinde ürünlerin taşıma esnasında alabileceği zararlar en aza indirilerek taşıma güvenliği sağlanmaktadır. Bu yöntemde var olan çeşitlere örnek vermek gerekirse; fuar sandığı, ahşap kafes sandık, ambalaj sandığı, paletli kafes, paletli sandık, ahşap destekli osb sandık, sunta sandık, makine sandığı ve daha birçok türü bulunan koruma yönteminde ürüne göre sistemler geliştirilmektedir.Kasalama ve sandıklama yöntemindeki ana husus özellikle denizaşırı taşımacılığında var olan aşırı sarsılma, elleçleme ve herhangi bir çarpma sonucunda meydana gelebilecek hasarları azaltarak ürün güvenliğini temin etmektir. Taşıma esnasında gerçekleşen herhangi bir sarsıntı da ürünler normal şartlarda sağa ve sola hareket ederek sürtünerek maddi hasara sebebiyet verebilecektir. Ancak uygun yapı malzemesiyle yapılacak kasalama ve sandıklamada ise ürünler birbirine temas etmeyecek ve sandık, kasa içerisinde de hareketi minimum indirgenerek ahşaba veya metale çarparak uğrayabileceği zararlar da bertaraf edilmiş olacaktır.Kaliteli, parçalanma ihtimali düşük, genellikle su geçirmez kasa ve sandıklar kullanmaktadır.
Kasa ve sandıkların ürün alma kapasiteleri oldukça yüksektir, dolayısıyla ürünler hem taşıma aracında daha az yer tutacak, hem de firmaların yapmaları gereken sefer sayısı azalacaktır.
Kasalar ve sandıklar ulaşım aracına daha kolay sabitlenecektir, dolayısıyla ürünlerin düşme, birbirine çarpma ya da kayma gibi durumları oluşmayacaktır.
Firmamız en uygun fiyat garantisini sunmakta ve hizmetten faydalanılmasına yardımcı olmaktadır.

SOSYAL MEDYA

ayrac

İLETİŞİM

 • Telefon
  : +90 212 438 0039
 • Faks
  : +90 212 355 3746
 • Aoh
  : +90 532 710 8003
 • E-Posta
  : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Thor International Ship Supply, Port Services & Foreign Trade Inc. | © 2016, All rights reserved